Menu
Selika Min

Lêkolîn – Vekolîn

Weşanxane: Avesta Model: CC08
KurteBu araştırma, Kürt halkının kurtuluş mücadelesi tarihinin önemli aşamalarından birine; XIX. yüzyıldaki Kürt hareketinin en doruk noktası olan 1880 Şeyh Ubeydullah Kürt Ayaklanması’na adanmıştır. Bu ayaklanma büyük bir alanı kaplayan muazzam boyutlarıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Türk ve İra..
11.90 TL 17.00 TL
Weşanxane: Zilan Akademi Yayınları Model: NAH01
KurteÜzerinde Mücadeleler İçinde bulunduğumuz yüzyıla kadar Asya'da yaşayan uluslara oranla Kürtlerin geçmişi hakkındaki incelemeler, araştırmalar çok zayıf bir biçimde cereyan etti. Bunun nedenlerini şu biçimde sıralayabiliriz: Çeşitli biçimlerde gelişen ezici, kahredici olaylar, Kürtlerin ulus..
9.88 TL 13.00 TL
Weşanxane: Dara Model: MMB01
Ravekirin, Tîpguhêzî û Lêkolîn: Jan DostEv pirtûka ku di destê me de, berî her tiştî pirtûka civaknasiyê ye. Etnografiya milletê Kurd e. Lê ew bêtir li ser civaka Kurdên koçer e. Di vê pirtûkê de rabûn û rûniştina civaka Kurdî, dab û reng û rûyên jiyanê hemî di xwe de diguncîne. Ew mirêka civakê ..
15.82 TL 22.60 TL
Weşanxane: Lis Model: MMB01
KurteAdat û Rusûmatnameyê Ekradiye yek ji bi dehan berhem û xebatên hêja yên Mela Mehmûdê Bazîdî ye. Bazîdî ev berhema han di sala 1857/58’an de bi handan û rênîşandêrîya A. Jaba nivîsandiye. Hemû alîyên urf û adetên Kurdan, bi awayekî kurt, lê tijî û dagirtî raxistine ber çavan. Ji ber vê yekê, ..
19.50 TL 30.00 TL
Weşanxane: Peri Yayinlari Model: SU04
Kurteİttihat ve Terraki Cemiyeti (İT­C), “Türkler nasıl millet olur?” sorusuna cevap aradı. Dr. Bahattin Şakir, Dr. Ziya Gökalp, Dr. Nazım’a raporlar düzenlettirdi.Daha sonra bazı rötuşler TC’nin de resmi ideolojisi haline evrilen bu raporlarla; “Rumların servet ve sermayelerine el konularak sür..
17.25 TL 23.00 TL
Weşanxane: Dara Model: SAA01
KurteAlevilik nedir? Neden birkaç Alevilik vardır? Neden bu Alevilikler arasında farklılıklar vardır? Neden Alevilik farklı kaynaklara bağlanılıyor? Neden Alevilerin kafası karışıktır? Gibi soruların cevaplarını nispeten bu kitapta bulacaksınız. Çalışma'da iki Alevilik; Türk(men) Aleviliği, Arab..
25.20 TL 36.00 TL
Weşanxane: Avesta Model: AFI01
KurteFutbol yorumcusu Ali Fikri Işık’ın ilk kitabı olan “Amedspor-Kaos ve Direniş”, yazarın Amedspor’a dair farklı mecralarda yayımlanmış olan maç analizlerini esas alarak, Kürt futbolu kavramını tanımlama ve elindeki sınırlı kaynaklara rağmen Kürt topraklarında, futbolun tarihse..
19.60 TL 28.00 TL
Weşanxane: Enstîtuya Kurdî ya Stenbolê Model: STAN01
Kurte ** Rêzimana kurdî yekem car ji hêla Elî Teremaxî ve di sedsala 17an da jê hatiye behskirin. Ev berhema li ber destê we behsa du berheman dike ku bi îngîlîzî li ser rêzimana kurdî hatine nivîsîn...
20.50 TL 25.00 TL
Weşanxane: Avesta Model: XO&KX01
KurteEv kitêb di derbarê pirsa girîftar a metoda analizkirina tekstên dînî yên êzdiyatiyê de ye. Ji bo baştir nîşankirina nîqaşê, şiroveueke Qewlê Omer Xala û Hesin Çinêrî tê bikaranîn.piranî daneyên kitêbê ji lêkolînên qadî yên bi êzdiyên li Ermenîstan, Iraq û Almanyayê hatine kirin tên, û ev jî ye..
12.60 TL 18.00 TL
Weşanxane: Rupel Model: ABK01
KurteIKMG (Koma Medyaya Serbixwe ya Kurdî ) bi armanc û vîzyoneka mezin ji bo bi zimanê kurdî berhemên zanistî û girîng ên bi kalîte bên afirandin di sala 2010an de bi weşandina rojnameya Le Monde Diplomatique Kurdî dest bi xebatên xwe yên weşangerîyê kir. Weşandina rojnameyeka navneteweyî ya wek..
21.00 TL 30.00 TL
Weşanxane: Avesta Model: NF01
KurteYüzyıl önce Ortadoğu siyasi coğrafyası dizayn edilirken bir İngiliz sömürge görevlisi İranlı bir subaya şöyle sormuştu: "Kürtler hakkında ne düşünüyorsun?" Yüzyıl sonra Ortadoğu´da siyasi düzen yeniden belirlenirken, Batılılar yine etkin konumda iken ve üstelik dünyanın "en büyük devletsiz ulus..
21.90 TL 30.00 TL
Showing 1 to 12 of 197 (17 Pages)