Menu
Selika Min

Rexne - Teori

Weşanxane: Ketebe Yayınları Model: OP02
Kitap Açıklaması“Şiir nedir? Şiir ne söyler? Şiir ileteceklerini nasıl iletir? Bu kitap, o sorulardan üçüncüsüne vermeye çalıştığım yanıtın genişletilmiş halidir. Şiir, bir şair ile bir toplumun dilinden, ritimlerinden, inançlarından ve saplantılarından yola çıkılarak biçim verilmiş bir nesnedir. Şi..
33.00 TL 44.00 TL
Weşanxane: Alfa Model: DC01
Kurte“Crystal, yaşayan dillerin sınır tanımadığını ve yeni koşullara seve seve uyum sağladığını bize hatırlatıyor.  NTüm dünyadaki dillerin ve kelimelerin zevkini eğlenceli  bir üslupla ortaya çıkartıyor.”Iain Finlayson, The Times “Dilin Kısa Tarihi, dil için yazılmış bir za..
25.40 TL 32.00 TL
Weşanxane: İletişim Model: JP01
Kurte / ÖzetTürk ve dünya edebiyatının en önemli yazarları ve kaleme aldığı unutulmaz metinleri arasında keyifli bir yolculuğa çıkmak ister misiniz? Bu eşsiz yolculukta size roman geleneğinin atası kabul edilen Cervantes’ten başlayarak, Batı romanına adını yazdıran Laurence Sterne, Denis Diderot..
35.15 TL 44.00 TL
Weşanxane: Ayrıntı Yayınları Model: ZB&RM01
Kitap AçıklamasıZygmunt Bauman ve Riccardo Mazzeo arasında gerçekleşen bu diyalog kitap, iki kız kardeş olarak edebiyat ve sosyoloji arasında mekik dokuyor, bu iki söylem alanının bağlantı noktalarına, ayrı düştükleri sınır bölgelerine eleştirel bir perspektiften hareketle derinlikli ve tartışma..
14.22 TL 18.00 TL
Weşanxane: Metis Yayıncılık Model: GJ01
Kurte / ÖzetUlus-devletin kuruluşunda gazetelerin, edebiyatın, milli bir dil oluşturulmasının rolü, son yıllarda milliyetçilik üzerine yapılan çeşitli çalışmalarla ortaya koyuldu. Ulus-devletin tek bir para birimi saptamak, düzenli bir orduya sahip olmak gibi somut ve görünür niteliklerinin yanında ..
29.60 TL 37.50 TL
Weşanxane: Metis Yayıncılık Model: NG01
Kitap Açıklaması Kör Ayna, Kayıp Şark edebiyata yön veren endişelerden söz ediyor. "Endişe" derken yalnızca yazarın değil, okurun da yabancısı olmadığı, başkalarına bir şeyler anlatmaya çalışan hemen herkesin yakından tanıdığı huzursuzluğu kastediyorum. Anlatmak istediğimi iyi anlatabilecek mi..
23.70 TL 30.00 TL
Weşanxane: Metis Yayıncılık Model: NG02
Kitap Açıklaması Kavramlara edebiyatın içinden bakan denemelerden oluşuyor Sessizin Payı. "Adalet"i Dostoyevski'nin, "vicdan"ı Tolstoy'un, "merhamet"i Orhan Kemal'in, "utanç"ı J. M. Coetzee'nin, son yılların vazgeçilmez "kutuplaşma"sını Peyami Safa'nın penceresinden okuyan denemeler. Edebiya..
15.80 TL 20.00 TL
Showing 1 to 7 of 7 (1 Pages)