Menu
Selika Min

Roman

Weşanxane: Everest Yayınları Model: HAT10
Kitap AçıklamasıBeni Kör Kuyularda “bütün mümkünlerin kıyısında”n,tam da oradan konuşuyor. İnsanlardaki seyir merakı,bu merakın doğurduğu acımasızlık, habire dönen karanlık bir çark, çarkın öğüttüğü insanlar, yarım kalmış sevdalarve parçalanmış hikâyeler…Beri yandan, roman boyunca iki soru peşimizi ..
19.40 TL 25.00 TL
Weşanxane: İsmail Beşikçi Vakfı Yayınları Model: İB03
KurteBir Aydın, Bir Örgüt ve Kürt Sorunu kitabının ilk baskısı, Melsa Yayınları tarafından İstanbul'da Mart 1990 tarihinde yapılmıştır. Kitabın ikinci baskısı, Aralık 1991'de, yine Melsa Yayınları tarafından yapılmıştır. Yurt Kitap-Yayın Ekim 1993'de, yeni bir baskısını yapmıştır. İBV, kitabı yenide..
15.00 TL 20.00 TL
Weşanxane: Dara Model: MA03
Kurte“Koyunlar, ömürlerini kurttan korkarak geçirirler. Hâlbuki onları yiyen çobandır.”Ben size kendimden ya da hayatımdan çok bahsetmeyeceğim. Ben, onun yazdığı defterin elime nasıl geçtiğini anlatacağım sadece. Ali anlatacak size. Nusayri bir çocuk olan Ali. Savaşı anlatacak size… Yedi yıldır deva..
26.30 TL 36.00 TL
Weşanxane: İthaki Model: AH01
Özet“Cesur Yeni Dünya” bizi “Ford'dan sonra 632 yılına” götürür. Bu dünyanın cesur insanları kapısında “Cemaat, Özdeşlik, İstikrar” yazan Londra Merkez Kuluçka ve Şartlandırma Merkezi'nde üretilirler. Kadınların döllenmesi yasak ve ayıp olduğu için, “annelik' ve ‘babalık' pornografik birer kavra..
22.05 TL 30.00 TL
Weşanxane: Dara Model: MA02
KurtePencerenin önüne giderek yağan yağmuru izlemeye başladım. Gök toprağa değecek kadar alçalmıştı. Pencereyi açsam bulutlar içeri girecekmiş gibi geliyordu bana. Yakınlarda bir yerde acı acı bağıran bir itfaiye arabasının sesi, yağmurun sesini bastırıyordu. Şehre girerken yaşadıklarım şu an yenide..
23.40 TL 32.00 TL
Weşanxane: Metis Yayıncılık Model: BK01
Kitap AçıklamasıGece'de anlatılan tek tek, bölük pörçük durumların, konumların, gerçek yaşamla somut ilişkisi, sürekli seziliyor satır aralarında. Okurun yakın geçmişte tanığı olduğu birçok toplumsal, tarihsel, kültürel deneyden yankılar ve metinde sözgelişi. Alışılmış tarihsel mantığın işleyişi..
22.52 TL 28.50 TL
Weşanxane: Dara Model: MA01
KurteHarput’taki Hayalet, Osmanlı’nın askeri olmamak için Harput’ta medreseye giden, burada gayrimüslimlerin, Ermenilerin katline tanık olan Roc adlı bir gencin hayat hikâyesi. Ermeni bir kıza âşık olan Roc, bu aşk için kendini tehlikeye atıp Hamidiye milislerinin komutanını öldürünce, Dersim’e kaça..
32.85 TL 45.00 TL
Weşanxane: İletişim Model: KV02
Kitap Açıklaması **Belaydık. Bitirimdik. Tuttuğumuzu koparırdık. Bazen ödlek kedilerin peşine düşerdik. Nefes nefese kaçacak bir delik ararlardı. Bazen de sokak sokak gezer, “Ne geçiyon la burdan,” diye korkuturduk yabancıları. Betleri benizleri atardı. Onların deyişiyle, itin götüne girmiş gibi o..
24.20 TL 30.50 TL
Weşanxane: Doz Yayınları Model: EE03
KurteDerheqa terîqa (dîrok) kurda da êpêce lîtêratûr heye bi gelek zimanan. Miqabilî wê yekê hene ulimdar, mîsîonêr û merîyêd din, mesele, çawa Sonê îngilîs, Rîtêrê alman û yêd din, dibêjin, wekî lîtêratûra kurda kevin tune. Ewana rast nabêjin. Qurna pênca da destpêkirî, berî dewrana me heta niha êp..
18.25 TL 25.00 TL
Weşanxane: Yapı Kredi Yayınları ( YKY ) Model: YK03
Setin İçindekiler1. İnce Memed 12. İnce Memed 23. İnce Memed 3 4. İnce Memed 4..
129.90 TL 178.00 TL
Weşanxane: Everest Yayınları Model: KV03
Kitap Açıklaması Kemal Varol külliyatının en yeni parçası Kara Sis, birbirlerine hikâyelerini anlatarak varlıklarını sürdüren mahkûmların mevcut zaman içinde ve zaman dışındaki yaşamlarını konu ediniyor.Mesut Hoca’nın anlatıcı gözüyle büyüyen ve perdeye yansıyan roman, yeni gelen mahkûmun, müebbet B..
21.33 TL 27.00 TL
Weşanxane: İsmail Beşikçi Vakfı Yayınları Model: İB01
Kurte‘Ulusların Kendi Kaderlerini Tayin Hakkı’ ilkesindeki kader sözcüğü, kanımca doğru bir sözcük değildir. ‘Ulusların Kendi Geleceklerini Tayin Hakkı’ söylemi çok daha doğrudur. Kader sözcüğü, bilinmeyen, ilahi bir gücü akla getirir. Kaderiniz, ilahi bir güç tarafından çizilmiştir ve bunu değiştir..
27.00 TL 36.00 TL
Showing 1 to 12 of 16 (2 Pages)